10 הדיברות לשיווק בדיגיטל

פייר, שיווק זה כלי מדהים, אבל יש דברים שפשוט לא עושים ברשתות החברתיות.
בעקבות שאלות חוזרות ונשנות בנושא, הנה 10 הדברות שיספרו עלללל (תופים…) –
מה *לא לעשות* בשיווק העסק בדיגיטל
מוכנים? לצלם מסך ולשמור 😉

1. מספר טלפון בפוסט –
אנחנו לא דפי זהב והשנה היא 2020. תהיו בטוחים שאם גולשים רוצים, הם ידעו איך ליצור איתנו קשר – יש להם את האופציה להגיב, לשלוח הודעה פרטית, או להיכנס לעמוד ולאתר את הטלפון / הכתובת. בא לכם תגובתיות? תשאלו שאלות בפוסט, תבקשו לתייג חברים, תצרו מערכות יחסים אמיתיות עם הגולשים שלכם, תנו להם ערך והם כבר ידעו לעקוב.

2. תמונות לא צבעוניות –
הצבעים שהכי פחות תופסים את העין בפייסבוק הם לב-שחור-כחול (כחול, כי זה הצבע של הפייסבוק). שימו לב להשתמש בתמונות שיש בהן צבע. אפילו אם מדובר בזריקת צבע קטנה בתוך התמונה, גם היא תתפוס את עין הגולש.

3. שימוש יתר במילה "אני" –
"אני הייתי… אני עבדתי… אני ערכתי, אני עשיתי" – כל זה יוצא אנטיגוניזם אחד ענק מצד מי שקורא את הפוסט. בא לכם לדבר על שירות שהענקתם ללקוח? תכתבו מהצד של הלקוח, איך הוא הרגיש, מה הוא חווה. ועוד קצת: מילים כמו "נלמד", "נעשה" ושימוש בגוף שלישי הרבה יותר נעים משימוש בגוף ראשון (ועושות וייב של "עושים יחד" ולא "אני עושה ואתם לומדים"). נסו את זה.

4. קאבר לא רספונסיבי –
השקעתם ועשיתם לכם קאבר מוש? בחייאת זומזום, רק תבדקו שהוא לא נחתך דרך המובייל. רובינו גולשים דווקא משם ופייר, לא הכי מקצועי לראות קאבר חתוך.

5. פוסטים מכירתיים –
אתם חדשים בעסק? בעולם הדיגיטלי? לפני הכל, תתנו ערך, וכמה שיותר – לפחות ברבעון הראשון. לאחר מכן, אפשר לשלב פוסטים מכירתיים – אך שימו לב שהם מכילים רק 10% מתוכנית הפוסטים החודשית שלכם.

6. הזמנה ללייק לעמוד עם משפט באנגלית –
"hi, i'm inviting you to like this page but you'll never do it ki lemi yesh koah likro anglit?! תעשו טובה, תכתבו בעברית בחלונית הקטנה הזו שנפתחת לנו שם, תוך כדי שאתם מסבירים למה שווה לגולשים לעקוב אחר הדף שלכם 🙂

7. פוסטים מכירתיים בפרופיל האישי –
יש המון דרכים להעביר את המסר ולדבר על כך שאנחנו בעלי עסק בפרופיל האישי. פוסטים שמדברים מכירות הארד סייל, פחות מתאימים אליו.

8. תמונות עם מלא מלא מלל –
סתם עושה בלאגן בעיניים. תכתבו כמה מילים שיתמצתו את הקונספט, ואת השאר תכתבו בפוסט עצמו.

9. תמונות בלי אנשים –
אנשים מתחברים לאנשים, ויוצרים מערכות יחסים עם אנשים (פחות עם עצמים דוממים). קחו את זה בחשבון 🙂

10. לעשות לייק לתגובות מבלי להגיב עליהן –
כל תגובה מקפיצה לכם את הפוסט. תגיבו כמה שיותר, באופן אישי, לכל אחד ואחת. ממש כמו שהייתם עונים לאנשים בחיים האמיתיים אם היו שואלים שאלה, או מחמיאים לכם? אותו הדבר בדיגיטל. אל תתעלמו, ככה גם יוצרים מערכות יחסים עם קהל שיכול בעתיד להכיל לקוחות פוטנציאליים 🙂

יש לכם עוד סעיפים להוסיף ל- 10 הדיברות? שאלות בנוגע לאחת הדיברות שכתובות כאן?
כתבו לי בתגובות, מבטיחה לענות 🙂

שיווק בפייסבוק

התוכן הכי מובחר ואיכותי אצלכם במייל!

עדכונים פעם בחודש, בלי טיפת ספאם.